Haber

Adana’da minibüsünde uyuşturucu satarken yakalanan sanığa 12 yıl 6 ay hapis

Adana’da minibüsünde uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık, 12 yıl 6 ay hapis ve 25 bin lira adli para cezasına çarptırıldı.

12. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık E.Y. cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatı duruşma salonunda hazır bulundu.

Cumhuriyet savcısı, temel hakkındaki mütalaasında, sanığın polis takımlarınca merkez Yüreğir ilçesi Dedekorkut Mahallesi’nde, minibüsünde gece saatlerinde banknot içine sarılı uyuşturucu satarken yakalandığını belirtti.

Savcı, olay tespit ve yakalama tutanağı ve sanığın benzer suçlardan sabıkalı olması da dikkate alınarak E.Y’nin “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” cürmünden cezalandırılmasını ve mevcut halinin devamına karar verilmesini istedi.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen E.Y, “Kimseye uyuşturucu satmadım. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Mahkeme heyeti, “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama” hatasından 12 yıl 6 ay mahpus ve 25 bin lira isimli para cezasına çarptırdığı E.Y’nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu