Haber

Adana’da terör örgütü DEAŞ’ın sözde “istihbaratı”na 15 yıla kadar hapis

Adana’da terör örgütü DEAŞ istihbarat görevlisi olduğu belirlenen tutuklu zanlı hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

28 Ekim 2022’de DEAŞ üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklanan Suriye uyruklu MS hakkında savcılığın yürüttüğü soruşturma tamamlandı. Sanıklar hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla hazırlanan iddianame, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

İddianamede zanlının DEAŞ’a katılımı artırmak amacıyla toplantılar yaptığı, dijital materyallerinde terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda fotoğrafın yer aldığı belirtildi.

İddianamede MS’nin DEAŞ üyeliğinden işlem gören kişilerle temaslarının olduğu, kod isim kullandığı, örgütün adına konuşmak için Suriye’de istihbarat görevlisi olarak çalıştığı, aylık düzenli maaş aldığı da belirtildi. 2 kardeşi örgüt saflarında çarpışırken öldü.

DEAŞ’ın kontrolündeki bölgede nöbet tuttuğu kaydedilen ve ikametgahında örgütsel belgelere el konulan sanığın, “olmak” suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi. silahlı terör örgütü üyesi”

İddianamede cezası yer alan tutuklu sanık MS suçlamaları kabul etmedi.

pozantihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu