Ekonomi

Bakan Çavuşoğlu’ndan İsveç’e gözdağı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber’in canlı yayınında İsveç’in başkenti Stockholm’de tarihi belediye binası önünde toplanarak Önder Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan bölücü terör örgütü PKK/YPG yandaşlarını kınadı.

İSVEÇ MAZERET YOK!

Bakan Çavuşoğlu, Stockholm’deki terör hareketinin şehir merkezinde gerçekleştiğini ve bunun mazereti olmadığını söyledi. Stockholm Büyükelçimiz de Türkiye’nin tepkisini iletti. Beklentilerimizi karşılamaları ve terörle mücadelede gerekli adımları atmaları gerekiyor.” dedim.

“ÜCRETLERİNİ YERİNE GETİRMELERİ GEREKİYOR”

Çavuşoğlu, İsveç’in terör örgütleriyle mücadelede kendileriyle görüştüğünü belirterek, ” Hem FETÖ’yle hem de PKK/YPG ile mücadele sözü var. Yeni hükümetten olumlu adımlar gördük, açıklamalarda olumlu ama bunu eylemde görmemiz gerekiyor. Sorumluluklarını yerine getirmek zorundalar” sözlerini kullandı.

İSVEÇ NATO YA DA PKK/YPG DİYECEK

Çavuşoğlu, terör örgütü PKK/YPG’nin İsveç’in NATO üyesi yoluna mayın döşediğini vurgulayarak, ” Bu mayınları temizlemek İsveç’in işi. Burada terör örgütü için de para toplanıyor ve adam istihdam ediliyor. Tercih İsveç’e ait, İsveç’in bu konuda bir tercih yapması şart.” diyerek konuştu.

Bakan Çavuşoğlu şunları söyledi: Terör örgütünün asıl hedefi Türkiye, ikinci hedefi ise İsveç’in NATO’ya girmesini engellemek.’ sözlerini kaydetti.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu