Haber

Batman’da depremzedeler için örgü bebek yapıldı

Batman’ın Kozluk Kaymakamlığı tarafından başlatılan ve Halk Eğitim Merkezi ile Aile Destek Merkezi tarafından yürütülen “Bir Çocuk Bir Oyuncak Projesi” kapsamında depremzede çocuklar için örgü oyuncak bebekler hazırlanıyor.

Halk Eğitim Merkezi’nde gönüllü usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından iplikle örülen bebekler, AFAD koordinasyonunda deprem bölgelerindeki çocuklara gönderilecek.

Kozluk Kaymakamı Ekrem Güngör, proje ile deprem bölgelerindeki çocuklara oyuncak yapıldığını söyledi.

İlçedeki okullardan da oyuncakların toplandığını kaydeden Güngör, “Projenin amacı depremzedelerimizi bir nebze de olsa sevindirmek ve yüzlerini güldürmek. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. deprem bölgeleri ve yaralılara acil şifalar.” söz konusu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nezir Sevim de deprem bölgesindeki çocukların normal hayata uyum sağlamaları ve depremin üzerlerindeki olumsuz etkisini azaltmak amacıyla örgü bebeklerin yapıldığını belirtti.

Usta eğitmen Melahat Sönmezsoy, depremzedeleri sevindirmek için seve seve oyuncak bebek yaptıklarını kaydetti. sözlerini kullandı.

hendek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu