Ekonomi

Brookfield Altyapısı, stratejik satın almalar ve organik faktörler yoluyla büyümeyi öngörüyor

Brookfield Infrastructure, geçen yıl 1 milyar dolar değerindeki sermaye projelerinin tamamlanmasıyla üçüncü çeyrek FFO’sunu %7 artırarak 560 milyon dolara çıkardı. Şirketin kazanç artışı, organik faktörlerin yanı sıra HomeServe, Data4, bir Avrupa kule işletmesi ve Triton International’ın 1,2 milyar dolarlık özelleştirilmesi gibi stratejik satın almalara bağlanıyor.

Brookfield’ın kamu hizmetleri segmenti, organik büyüme, enflasyona bağlı oranlar ve HomeServe satın alımının etkisiyle FFO’da %17’lik bir artış kaydetti. Öte yandan ulaştırma ve bilgi segmentleri sırasıyla %7 ve %10 oranında büyüdü. Öte yandan midstream platformun FFO’su, Heartland Petrokimya Kompleksi ve LNG ihracat terminalinin katkılarına rağmen %5 azaldı.

İlgili Makaleler

Brookfield, sermayeyi geri dönüştürmek için Avustralya’da düzenlemeye tabi bir kamu hizmeti, Hindistan’da ücretli yollardan oluşan bir portföy, Yeni Zelanda’da entegre bir veri dağıtım şirketi ve ABD’deki bir gaz boru hattındaki kısmi hisse gibi olgunlaşmış varlıkları satıyor. Şirket daha sonra Compass Veri Merkezleri ve Data4 gibi yüksek getirili fırsatlara yeniden yatırım yapıyor. Şirketin 2. çeyrekte yaklaşık 2 milyar dolarlık varlık satışı, 3. çeyrek sonuçlarını etkiledi. Ancak bu sermayeyi 4. çeyrek sonuçlarını artırması beklenen uzlaşmalara yeniden yatırdı.

Küresel veri merkezi platformunu daha da genişleten Brookfield, mevcut Evoque işine entegre etmek için Cyxtera’dan iflas sonrası veri merkezi portföyü almayı planlıyor. Bu hamle, Compass Datacenters ve Data4 gibi önceki satın almaların ardından geliyor.

Bu satın almalar güçlü organik büyüme etkenleriyle birleştirildiğinde Brookfield’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde hisse başına FFO’da çift haneli büyüme kaydetmesi bekleniyor. Bu, şirketin uzun vadede temettüsünü yıllık %5 ila %9 oranında artırma planıyla uyumludur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu