Haber

Grev sırasındaki tavrı eleştirilen gazeteci Ceyda Karan, BirGün’den istifa ettiğini duyurdu.

Sputnik Türkiye’de ihraç edilen gazetecilerin grevi devam ederken, Sputnik’te programa devam edeceğini açıklayan ve ‘grevi bozduğu’ gerekçesiyle eleştirilen gazeteci Ceyda Karan, BirGün’den istifa ettiğini duyurdu.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Sputnik Türkiye yönetimiyle toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı almış, kararın açıklanmasının ardından Sputnik 24 TGS üyesi çalışanını işten çıkarmıştı. Grev devam ederken Radyo Sputnik’te yapılan duyurularda, yeni yayın döneminde aralarında Ali Çağatay, Ceyda Karan, Uzman Boztepe, Erdal Kaplanseren ve Serhat Ayan’ın da bulunduğu isimlerin mikrofonda yer alacağının açıklanmasının ardından “Girişte ne olacak?” programcılar grevi bozdu mu?” sorusu gündeme geldi.

Radyo Sputnik’te yayına başlayacağını duyuran Gazeteci Ceyda Karan, “Sağlık ve ikamet koşullarımı, siyasi durumumu vurguladığım genç meslektaşlarımın bilgisi ve onayıyla yürüttüğüm sürecin ardından Eksen yayınlarına başlıyorum. Bu süreçte de tıpkı Cumhuriyet gazetesinde olduğu gibi birliğin siyaseti ve stratejik tutumu hayal ürünüdür.” “Genç meslektaşlarıma Türk medyasındaki kariyerlerinde başarılar diliyorum” diyen Karan’ın açıklaması tepki çekti.

‘GAZETEYİ KULLANMAYIN’

Bugün sosyal medya hesabından bir açıklama daha yapan Ceyda Karan, “Birgün Gazetesi’ni alet etmeyin. Pazartesi akşamı İbrahim Varlı’ya istifamı bildirdim.” söz konusu.


DİSK GIDA-İŞ ÜYELERİ GAZETECİLERİ ZİYARET ETTİ

Evrensel’in haberine göre DİSK Gıda-İş üyeleri grevdeki gazetecilere destek ziyaretinde bulundu. DİSK Yönetim Kurulu Üyesi ve Gıda-İş Genel Başkanı Seyit Aslan, burada yaptığı açıklamada, “Kimsenin program yapmasını, açıklama yapmasını doğru bulmuyoruz. Sputnik’e açıklama yapmayacağız, yapanları da ifşa edeceğiz” dedi. ” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu