Haber

HEDEP’li Meral Danış Beştaş’tan AK Parti milletvekiline tepki: Baban terörist, alnını sallayacağım

TBMM’deki oturumda terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ı savunmaya çalışan HEDEP Kümelenme Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, kendisine “terör sevdalısı” tabirini kullanan AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Erdem’e tepki gösterdi. ‘Terörist senin babandır’ diyerek.

ADALET BAKANLIĞINA DİLEKÇE SUNDULAR

Geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyen HEDEP milletvekilleri, terör örgütü PKK/KCK elebaşı Abdullah Öcalan’ın ziyareti için Adalet Bakanlığı’na dilekçe verdi. Bu gelişmenin ardından HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, TBMM’deki oturumda, terör lideri Öcalan’ın ailesiyle görüşmesine izin verilmesi gerektiğini söyledi.

ÖCALAN’I SAVUNMAYA ÇALIŞTI

Beştaş konuşmasında, “İmralı Adası bu ülkenin hapishanesi değil mi? Cezaların İnfaz Kanunu’na tabi değil mi? Ceza almışlar diye insanların ailelerini, avukatlarını görmesine izin vermemek, benim ceza almadığım anlamına geliyor.” Bir hukuk devletiyim, ben bir aşiret devletiyim, bu ülkeyi çete yöntemleriyle yönetiyorum. Burada hukuka uyulmayacaksa, biz uyulmasını istemiyorsak.” Bunu nereden isteyeceğiz?” söz konusu.

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ “TERÖR SEVGİSİ” TERİMİNİ KULLANDI

Bu arada AK Parti İstanbul Milletvekili İsmail Fazilet, Beştaş’a yönelik “Terör sevdalısı” ifadesini kullandı. Erdem’in açıklamasının ardından TBMM Genel Kurulu’nda gerginlik bir anda yükseldi.

“BİZE TERÖRİST DİYENLERİ SUÇLAYACAĞIM”

Bunun üzerine Meral Danış Beştaş, Erdem’e dönerek, “Terörist senin babandır. Sensin! Bize terörist diyenleri azarlayacağım. Sen teröristsin! Kim ‘terörist’ derse teröristtir. Diyeceksiniz ki’ Oradan terörist’ diye dinleyeceğiz değil mi? Sen dinleyeceksin küçük çocuk.” “Terörü seven onlar. Terörü seviyorlar. Terörle hayatta kalmayı başarıyorsunuz.” Sözleriyle tepki gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu