Haber

İmamoğlu: TOGG talebimize henüz cevap verilmedi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, aracı Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’ndan (TOGG) satın almak için yaptığı çağrıyı yineledi ve henüz bir yanıt alamadığını söyledi.

‘ÖNCE KAZAKİSTAN’A GÖNDERECEĞİZ…’

Shiftdelete’in YouTube kanalında Röportaj veren İmamoğlu, İstanbul’un elektrikli otomobillere geçmesi için hedeflerinden bahsetti. “TOGG’u alır mısın?” “Neden binmiyorsun?” İmamoğlu şunları söyledi:

“TOGG’dan araç talebinde bulundum. Hem bireysel hem de kurumsal olarak. Ben de ilk alımlardan ‘şu sayıda almalıyız’ diye bir yazı yazdım. Henüz bir yanıt alamadık.
Benim önerim; Kazakistan’a, Azerbaycan’a araba göndermek yerine -tabii ki kardeş ülkelerimiz ama- bizim ihtiyacımızı karşılasınlar. 100 araba almaya hazırız. Konuşalım, anlaşalım. TOGG ile taksiyi üretelim. İstanbul ofis araçlarında vs. TOGG’a dönelim, biz hazırız. Ellerinde hem mektubumuz hem de talebimiz var. TOGG’u hızlı bir şekilde satın almaya hazırım ama şu anda herhangi bir yanıt alamadık.”

TOGG’SUZ TESLA

TOGG’un birçok bakan tarafından kullanılmasına değinen İmamoğlu, “Ben o arabanın 100 katını İstanbul sokaklarında sergileyeceğim. Ben hazırım, çabuk bir tane göndersinler” dedi.

Elektrikli araç Tesla’nın Türkiye’ye girişini değerlendiren İmamoğlu, “Şimdilik TOGG’u bekleyelim. TOGG’u alabilirsek onunla devam edelim. Görmedik, Tesla’ya geçeceğiz.”

GEÇEN YIL İSTEDİ

İmamoğlu, Kasım 2022’de yaptığı açıklamada, “TOGG’dan Tarihi Yarımada’da kullanılmak üzere 100 adet yerli ve milli elektrikli araç talebimiz oldu. Bu açıklama ile TOGG’dan yetkinin sadece Sayın Cumhurbaşkanı’na ait olduğunu öğrendik. sipariş vermek yani talebimiz karşılanmayacak.Sıramızı bekleyeceğimizi ısrarla duyuruyoruz.’ (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu