Teknoloji

İzmir Tarım mobil uygulaması 2022 yılının en iyi projesi seçildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen “İzmir Tarım”ın taşınabilir uygulaması, Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişimin Yıldızları yarışmasında yerel yönetimler kategorisinde 2022 yılının en iyi projesi seçildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “Başka Bir Tarım Mümkün” vizyonu doğrultusunda, tarımda verim kaybının önüne geçmek için hayata geçirilen “İzmir Tarım” taşınabilir uygulama ve yönetim paneli, “İzmir Tarımı” kategorisinde birinci oldu. Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen Bilişimin Yıldızları yarışmasında yerel yönetimler Projenin öne çıkan “Ekim Önerileri” ve “Erken Uyarı Sistemi” modüllerinin yanı sıra İzmir’in tarımsal üretiminin takip ve koordine edildiği “Yönetim Paneli” dikkat çekti.

Uygulama üreticinin hayatını kolaylaştırdı
İzmir Tarım’ın taşınabilir uygulaması sayesinde tarlanın durumu uzaktan izlenebilmekte, ilaçlama, gübreleme, sulama ve yetiştiricilik kararları daha gerçekçi alınabilmektedir. Uygulama, iklim krizi sonucu ani hava olaylarına karşı üreticileri uyarıyor. Ayrıca Açık Pazar Modülü ile üreticiler eserlerini sergileyebilir ve alıcılarla buluşturabilir.

Yerel ve ulusal tema ile yapılmıştır
Türkiye Bilişim Derneği (TBD) İstanbul Şubesi Bilişim Yıldızları 2022 Yarışması “Yerli ve Milli/Özgün Proje Yarışması” temasıyla düzenlendi. Özel şubeler, Ar-Ge merkezi olan firmalar, üniversiteler, teknopark ve teknokent firmaları, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetimlerin katıldığı yarışmanın bu yıl 10’uncusu düzenlendi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu