Haber

Kılıçdaroğlu Afiş ve Pankartlarıyla Kahvehaneye Saldırı

KERİM UĞUR

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, “Buca Çamlıkule’de 13.Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun afiş ve pankartlarının asıldığı kahvehaneye Savcı Sayan ve yaklaşık 30 kişilik bir grupla birlikte saldırı düzenlendi. .”

Sevda Erdan Kılıç, Twitter hesabından İzmir’in Buca ilçesinde bir kahvehaneye düzenlenen saldırı sırasında çekilen bir videoyu paylaştı. Kılıç, yaptığı paylaşımda şuna dikkat çekti:

“Buca Çamlıkule’de 13.Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun afiş ve pankartlarının bulunduğu bir kahveye, Savcı Sayan ve beraberindeki yaklaşık 30 kişilik bir grupla saldırı düzenlendi. Hızlı bir şekilde olay yerine geldik. Şimdi biz Emniyetten bilgi alıyoruz. Tüm seçmenlerimizi sakinleştiriyoruz. Sizleri davet ediyoruz. Sopa değil, sevgi dili kazanacak.”

Sevda Erdan Kılıç, CHP İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan, İzmir Milletvekili adayları Deniz Yücel, Burak ve Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile birlikte söz konusu kahvehanenin önünde açıklama yaparak partilileri sakin olmaya davet ederek şunları söyledi:

“TAŞ ATANLAR DEĞİL, ELLERİYLE KALP YAPANLAR KAZANACAKTIR”

“Yeter ki provokasyonlara gelmeyin. Yavaş yavaş evlerinize dağılırsınız. Biz zaten kazanıyoruz. O konuda bir kaygımız yok. O halde bu haftayı sakin geçirelim. Piyasayı da geçirelim, itiraz sürecini geçelim o zaman” çok sohbet ederiz. Taş atan değil, eliyle kalp yapan kazanır. O halde kalp yapmaya devam edelim.”

AKP’nin İzmir’den milletvekili adayı olarak gösterdiği Savcı Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kendilerini su bastığını ve 3 arkadaşının yaralandığını söyledi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

ikizceajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu