Haber

Kızılay Hijyen Malzemesi Dağıtımına Odaklanıyor

Yardım Ekipmanları ve Sıcak Yemek ile Depremzedelerin Yanında

11 ili etkileyen depremin ardından Kızılay, afet bölgesinde günde 3 öğün yemek dağıtmanın yanı sıra, başta çadırkentler ve kırsal kesim olmak üzere afetzedelere diğer insani yardım malzemelerini de ulaştırıyor. Kızılay, battaniye, kışlık kıyafet, ısıtıcı, mama, çocuk bezi, gıda kolisi ve hijyen kutusu gibi malzemelerin dağıtımını sürdürüyor.

Kızılay ayrıca çadırkentlerde yaşayan afetzedelerin temizlik koşullarından olumsuz etkilenmemesi için çaba harcıyor. Kızılay, afetten zarar gören şehir ve köylerde battaniye, ısıtıcı, gıda kolisi, kuru gıda, hijyen seti ve temizlik malzemesi dağıtıyor. Afet bölgesinde Kızılay’a emanet edilen yüzbinlerce kişiden oluşan giyim eşyası da afetzedelere teslim edildi.

Deprem bölgesinde salgın hastalıkların yayılmasını önlemek için büyük çaba sarf eden Kızılay, yaklaşık 1 milyon kişinin ihtiyacını karşılamak için bölgedeki ihtiyaç sahiplerine hijyen kiti, temizlik malzemesi ve sağlık malzemesi dağıttı. Bölgeye dağıtılmak üzere onbinlerce mama ve bebek bezi ulaştırıldı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu