Haber

KO-MEK otizmli çocukları sevindiriyor

Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı artırmayı hedefleyen KO-MEK, otizmli bireylerle ebru çalışması yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları (KO-MEK), otizmli bireylerin hayatını kolaylaştıran ve hayata uyum sağlamasını sağlayan projelerle gündem olmaya devam ediyor. Dünya Otizm Farkındalık Günü’nde otizm konusunda toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı artırmayı hedefleyen KO-MEK, Gün Gelişim Özel Eğitim Merkezi’nde eğitim alan otizmli bireylerle ebru çalışması gerçekleştirdi.

BİRLİKTE EBRU YAPTILAR

Özel gereksinimli bireylerin hayata uyum sağlamasını sağlayan projelerle uygulamalı eğitim veren KO-MEK, sanatsal ve kültürel etkinliklerle de örnek ve öncü projelere imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda Gün Gelişim Özel Eğitim Merkezi’nde özel gereksinimli bireyler, yaptıkları ebru uygulamasıyla “Ben de buradayım” diyerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

ÇOCUKLAR VE EBEVEYNLER ÇOK MUTLU

Ebru sanatına hayran kalan ve en sevdikleri renkleri suya aktaran çocuklar, KO-MEK eğitmenleri eşliğinde kendilerine has ebru sanatını sergilediler. Etkinlikte konuşan otizmli bir kişinin annesi Sevim Mandıralı, “Çok keyifli bir etkinlikti, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte ilk kez burada ebru yaptık. Çocuklar çok mutlu vakit geçirdiler, bu medikal faaliyetler onları hayata yeniden bağlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberhadim.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu