Haber

Konak Kent Konseyi yılın son toplantısını yaptı

2022 yılının son toplantısı için gündeme gelen Konak Belediye Meclisi, Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün belediye bünyesinde kurulmasını oybirliğiyle kabul etti.

Konak Belediye Meclisi yılın son meclis toplantısını Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Meclis Başkan Yardımcısı Mahmut Esat Aslan’ın başkanlık ettiği toplantıda, 5 Aralık’ta kadınların seçme ve seçilme hakkının tanınmasının 88. yılı vurgulandı. Aslan, kadınların belediye seçimlerine ilk kez 1930’da katıldıklarını, 1933’te seçme ve seçilme hakkına sahip olduklarını, 5 Aralık 1934’te çıkarılan madde ile seçme ve seçilme özgürlüğüne kavuştuklarını dile getirdi. milletvekili seçilmelidir. Avrupa’da bile birçok ülkede kadınların seçme ve seçilme hakkı yokken, Türkiye’de 1934 yılında kadınların seçme ve seçilme hakkını kazanması son derece önemli bir olaydır.”

Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü için oy birliği

Konak Belediye Meclisi de yılın son meclisinde Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nü kurdu. Kanun ve Kentsel Dönüşüm komisyonlarında görüşüldükten sonra Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü’nün kurulması oy birliği ile kabul edildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu