Ekonomi

Konya Şeker’den üreticilere 182 milyon TL avans

KONYA (İGFA) –Konya Şeker, üreticilerine patates ve pancar sulama avansları dahil toplam 182 milyon 225 bin lira ödeyeceğini açıkladı.

Çiftçinin ve üreticinin her zaman yanında olduklarını belirten PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, “Bu yıl hem patateste hem de pancarda yüksek verim bekliyoruz. Çok şükür iyi gidiyor. Umarım verimli bir yıl geçiririz. Üreticilerimizi bu süreçte yalnız bırakmıyoruz. Hem ekonomiye katkıda bulunuyoruz hem de nakit avans destekleriyle çiftçimize destek oluyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

EKONOMİYE 182 MİLYON 225 BİN TL KATKI

Tarımsal üretici ortaklara pancar sulama avansı olarak ödenen toplam 171 milyon 539 Bin TL’nin 20 Temmuz 2023 Perşembe günü banka hesaplarına yatırılacağını belirten Önder Erkoyuncu, “Anlaşmalı patates üreticilerimize 19 Temmuz 2023 Çarşamba günü 10 milyon 686 bin TL 2. nakit avans ödemesi yapılacak. Böylece Konya Şeker olarak patatesimize toplam 182 Milyon 225 Bin TL ödemiş olacağız. ve pancar yetiştiricileri. Üreticilerimizin çalışmalarının bereketli ve bereketli olmasını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu