Ekonomi

Kurban Bayramı’na kısa bir süre kala esnaf beklediği satış hareketliliğini bulamadı.

Kurban Bayramı’na az bir süre kalmasına rağmen beklediği satış hareketliliğini bulamayan esnaf, vatandaşların ikramiye ve maaşlarına kavuşmasını bekliyor.

Kurban Bayramı’na 2 haftadan az bir süre olmasına rağmen Eskişehir’de şeker ve kuru meyve satışlarında herhangi bir hareketlilik yaşanmadı. Bayram alışverişi için tüm hazırlıklarını tamamlayan esnaf, vatandaşların maaş gününü beklediklerini söyledi.

“Vatandaş bayram ikramiyesiyle maaşını bekliyor”

Uzun yıllardır Eskişehir Hamamyolu bölgesinde esnaflık yapan Recai Polat, son günlerde kuruyemiş ve şeker alışverişinde beklenen hareketliliğin yaşanmadığını söyledi. Maaş gününden sonra bir hareketlilik beklediklerini ifade eden Polat, “50 liradan 250 liraya kadar her bütçeye uygun şekerlerimiz var. Vatandaşlar genelde kendilerine uygun işi buluyor ama biz ikramiyeyi beklediklerini düşünüyoruz. maaş şimdilik.Aslında her bayramın olmazsa olmazı şeker.Bu nedenle şeker satışlarının önümüzdeki günlerde artmasını bekliyoruz.Üstelik Eskişehir’de bayram denilince akla fıstık geldiği için fındıkta satışlar artacaktır yani Eskişehir’de , bu bayramda da fıstık satılacak. Vatandaşlar karışık kuruyemişe de ilgi gösteriyor ama Kurban Bayramı da en az Ramazan Bayramı kadar ağır geçiyor. “Bu bayramda satışlar hep az oluyor. Şimdilik vatandaşlar bayram ikramiyesini ve maaşlarını bekliyor, ondan sonra her şeye rağmen beklentimiz yüksek” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu