Haber

Pamukkale Belediyesporlu Dartçılar 2024’e Madalyalarla Başladı

Pamukkale Belediyespor dart oyuncuları 2024 yılına madalyalarla başladı. Mavi-beyazlı kulübün 15 sporcusu, yeni yılın ilk turnuvasından toplam 18 madalyayla döndü.

Pamukkale Belediye Spor Kulübü’nün başarılı branşlarından dart sporunda sporcular 2024 yılına hızlı bir başlangıç ​​yaptı. Türkiye Bocce Bowling ve Dart’ın etkinlik programında yer alan Şehit Eren Bülbül Türkiye Dart Şampiyonası Sıralama Turnuvaları 3. Ayak Maçları Federasyon, 11-14 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında Ankara Yenimahalle Spor Kompleksi Dart Salonu’nda gerçekleşti.

Gençler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde düzenlenen turnuvaya ülke genelinden 600 sporcu katıldı. Pamukkale Belediyespor takımı 15 sporcuyla katıldığı turnuvada 4 altın, 6 gümüş ve 8 bronz madalya kazandı. İlk sağlık maçlarında Küçük Kızlar kategorisinde Hatice Naz Kerse birinci olurken, takım arkadaşı Selma Doğan da ikinci olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Umut Kaya Minik Erkekler kategorisinde üçüncü olmayı başardı. Yıldız Kızlar müsabakalarında ilk üç sırayı mavi beyazlı takımın sporcuları paylaştı.

Ayşegül Karagöz altın, Elif Öz gümüş, Fevziye Türkarslan ise bronz madalya kazandı. Genç erkeklerde ise Harun Salih Turgut Türkiye ikincisi, Ömer Türkarslan ise üçüncü oldu. Genç Kızlar müsabakalarında Zehra Gemi gümüş madalya alırken, Ayşegül Karagöz ve Ceylin Ataş üçüncü olup bronz madalya kazandı.

Pamukkale Belediyespor’un dart oyuncuları turnuvanın ikinci maçında da başarılı sonuçlar almaya devam etti. İkinci tıp yarışmasında ise Küçük Kızlar kategorisinde Fevziye Türkarslan Türkiye birincisi olarak altın madalyanın sahibi oldu. Genç Kızlar kategorisinde Ayşegül Karagöz gümüş madalya alırken, Genç Erkekler kategorisinde Harun Salih Turgut bronz madalya kazandı. Yıldız Erkekler kategorisinde Ömer Türkarslan Türkiye birincisi olurken, Burak Yasin Turgut Türkiye üçüncüsü oldu. Pınar Önay Yıldız Kızlarda gümüş madalya kazandı. Ayşe Bodur kadınlar kategorisinde Türkiye üçüncüsü oldu ve bronz madalyanın sahibi oldu. Pamukkale Belediyesporlu dart oyuncuları bu şampiyonayı 4 altın, 6 gümüş ve 8 bronz madalyayla tamamladı. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu