Haber

Refah Partisi, kutsal metinlere yönelik şiddeti kınayan kararın kabul edilmesini bir kez daha önemsiyor

Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, kutsal kitaplara yönelik şiddeti uluslararası hukukun ihlali olarak kabul eden ve şiddetle kabul eden kararın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda (BMGK) kabul edilmesini önemsediklerini söyledi. bu tür fiilleri kınadıklarını ve bu konuda caydırıcı tedbirler almayı gerekli gördüklerini.

Bekin, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri’nin büyük çabaları sonucunda BMGK’de alınan kararla kutsal kitaplara yönelik şiddetin uluslararası hukukun ihlali olarak tanımlanmasının son derece değerli olduğunu belirtti. Antonio Guterres.

BM’nin İsrail’e karşı aldığı benzer kararlara rağmen İsrail’in Filistinlileri işgal etmeye ve insan hakları ihlallerine devam ettiğine işaret eden Bekin, “İsrail’i kınamakla kalmıyor, daha çok teşvik ediyor ve daha büyük eylemlere yol açıyor” dedi. söz konusu.

Müslüman karşıtı yaklaşıma sahip politikalara karşı daha somut adımlar atılmasını beklediklerini kaydeden Bekin, “Karşılaşılan ötekileştirme ve ırk ayrımcılığının getirdiği İslamofobi odaklı politikalara bir an önce son verilmesi için tedbirler alınmalıdır. Batı’daki Müslümanlar tarafından.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu