Haber

Refah Partisi Milletvekili Doğan Bekin, Jammu ve Keşmir’deki askeri ablukanın kaldırılmasını istiyor

Yine Refah Partisi İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, Jammu ve Keşmir’deki askeri ablukanın bir an önce kaldırılması gerektiğini söyledi.

Bekin, Meclis’te Azad Keşmir Heyeti heyetiyle düzenlediği basın toplantısında, Hindistan’ın 1999 yılında Cammu ve Keşmir’in özel statüsünü kaldırdığını hatırlattı.

İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Keşmir Konferansı’nın ardından heyetin Ankara’da bazı temaslarda bulunduğunu anlatan Bekin, “Hindistan’ın askeri abluka altındaki Cammu Keşmir’in askerden arındırılması ve bölgenin geleceğinin halk oylamasıyla belirlenmesi gerektiğini” söyledi.

Bölgedeki demografik yapıyı değiştirmeye ve Hindu üstünlüğünü dayatmaya çalıştıklarına değinen Bekin, İsrail’in Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze’de uyguladığı yöntemlerin Cammu Keşmir’de de uygulandığını söyledi. Bekin, “Cammu ve Keşmir’deki askeri abluka bir an önce kaldırılmalıdır. Bunun için başta BM olmak üzere tüm dünya kamuoyunu göreve davet ediyoruz.” söz konusu.

Refah Partili Bekin, bölgedeki Müslümanların özgürlüğünün ellerinden alındığını bir kez daha belirterek, “Türkiye, Keşmirli Müslümanların davasına sahip çıkmada başı çekmelidir. Vakit kaybetmeden gerekli adımlar atılmalı ve gerekli oluşumlar kurulmalıdır.” TBMM’de kurulmalı.” dedi.

oguzelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu