Haber

Tarım ve Orman Bakanı: Yangınları Önceden Tespit Edebilmeliyiz

TARIM ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, verimlilik ve teknolojinin hayatın her alanında dikkate alınması gerektiğini belirterek, “Bu teknolojiyle orman yangınlarına veya herhangi bir yangına neden olabilecek unsurları tespit edebilmemiz gerekiyor.”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Türkiye’de verimliliğin artmasına katkı sağlayan yerli teknolojik ürünlerin sergilendiği ATO Congresium’daki ‘6. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nı ziyaret etti. Bakan Yumaklı, bölgedeki stantları gezerek ürünleri inceledi, fuara gelen gençlerle sohbet etti. Tarım ve Orman Bakanlığı standı önünde basına açıklama yapan Bakan Yumaklı, verimlilik ve teknolojinin artık sadece teorik bir konu olmadığını, önümüzdeki dönemi şekillendirecek iki unsur olarak gündemde olduğunu belirtti. hayatın. Bakan Yumaklı, yaptığı açıklamada, “Hayatın her alanında verimliliği ve teknolojiyi düşünmemiz gerekiyor. Teknoloji dediğimizde sadece araç-ekipman teknolojisini anlamıyoruz. Dokunduğumuz konularda dijital teknolojiyi de geliştirmemiz gerekiyor. Bundan sonra da hayatımızı etkileyecek ve etkileyecektir. Bu teknolojilerde üretim verimliliğinin sağlanması gerekiyor. Örneğin “İklim değişikliği nedeniyle kuraklığın devam ettiği ve devam edeceği yerler için tohum teknolojisi geliştirmemiz gerekiyor. Ya da bugün bu teknolojiyi orman yangınlarında kullanıyoruz. Ancak bu teknolojiyle orman yangınlarına veya herhangi bir rastgele yangına neden olabilecek unsurları önceden tespit edebilmemiz gerekiyor” dedi.

Suyun verimli kullanımına ilişkin teknolojilerin geliştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Bakan Yumaklı, genç, yetenekli ve dinamik beyinlere ve bu teknolojilerin tamamını üretebilecek mühendislere sahip olan Türkiye’nin artık önemli adımlar attığını ve bu yolda ilerleyen bir ülke olma yolunda ilerlediğini söyledi. “model oluşturma” olmaktan ziyade “örnek oluşturma”dır. diye ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu