İş

Türkiye ile Suudi Arabistan Mali İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Suudi Arabistan Maliye Bakanı Mohammed Al-Jadaan ile birlikte kamu maliyesi ve vergi reformları, maliye politikalarına ilişkin iklim değişikliği, kamu-özel sektör ortaklıkları, ulusal maliye politikaları, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi ve uluslararası uyum ve işbirliğinin geliştirilmesi. “Sahada İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı”nı imzaladıklarını belirtti.

Bakan Şimşek, Körfez ülkelerine yönelik devam eden ziyaretlerinin son durağına ilişkin sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Körfez ziyaretlerinin son durağı Riyad’da 2 gün boyunca yatırımcılarla oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdiklerini belirten Şimşek, “Geleceğe Yatırım Girişimi” kapsamında “Finansın Anlamını Dengelemek” panelinde Türk ekonomisini ele aldıklarını söyledi. “Yeni Pusula” temalı toplantılar bu yıl 7. kez düzenlendi. programıyla ilgili anlattıklarını aktardı.

Şimşek, paylaşımında şunları kaydetti:

“Suudi Arabistan Maliye Bakanı Mohammed Al-Jadaan ile kamu maliyesi ve vergilendirme reformlarını, mali politikalarla bağlantılı olarak iklim değişikliğini, kamu-özel sektör ortaklıklarını, ulusal maliye politikalarını kapsayan ‘Mali Alanda İşbirliğine İlişkin Mutabakat Zaptı’, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi, uluslararası uyum ve işbirliğinin geliştirilmesi.” “Anlaşmayı imzaladık. Ayrıca Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid Al-Falih ile yaptığımız görüşmede iki ülke arasındaki potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirdik.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu