Teknoloji

Yapay Zeka Kullanmaya Çalışırken Sosyal Medya Hesaplarınız Çalınabilir

Google’ın üretken yapay zekası bard’dan oldukça umutlu. Teknoloji devi şimdi de Bard’ın adını kullanarak insanları kötü amaçlı yazılım indirmeye yönlendiren veya insanlardan ödeme almaya çalışan bazı kötü niyetli kişilere dava açıyor.

Google, ilk olarak Vietnam’da Orada olduğu düşünülen üç kişiye dava açtı. Bu kişiler Bard’ın son sürümü olduğunu iddia ettikleri bir belgeyi paylaşıyorlar. Şüphelenmeyen kurbanlar da bu kötü amaçlı yazılımı içeren belgeleri indirir. Kötü amaçlı yazılım, sosyal medya hesaplarına ait oturum açma bilgileri de dahil olmak üzere kişilerin çeşitli bilgilerini yakalar.

Dolandırıcılar sosyal medya platformlarını kullanıyor.

Mahkeme başvurusunda Kimliği belirsiz kişiler tarafından yapıldığı iddia edilen hatalar arasında, Google Bard’ın son sürümü olduğunu iddia ettikleri bir belgenin indirilmesi de yer alıyor. Sanıkların Google ile herhangi bir irtibatlarının bulunmadığı da belirtildi. Google logosu markasını ve eserlerini kullandıkları belirtiliyor. Belgede dikkat çeken bir diğer nokta ise Facebook reklamlarının kötü amaçlı yazılım yaymak için kullanılmasıydı.

Kripto dolandırıcılıklarında Benzer saldırılardan da bahsedildi. Yeni teknolojiler hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler sıklıkla bu tür saldırıların hedefi oluyor. Örneğin bu saldırganlar Bard’ın indirilebilir ve ücretli bir uygulama olduğunu söylese de Bard internet tarayıcısı üzerinden ücretsiz kullanımbir araç.

Google’ın blog gönderisine göre şu ana kadar dolandırıcıların hedef aldığı şeyler şunlar: yaklaşık 300 Para çekme talebi yapıldı. Öte yandan Google, yeni zararlı içerik alan adlarının oluşmasını da engellemeye çalışıyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre davalar, hukuki bir savunma çemberi oluşturma ve kötü niyetli kişilerin eylemlerinin sonuçlarıyla yüzleşmelerine yardımcı olma açısından büyük avantaj sağlıyor.

akorenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu