Ekonomi

Yellen: ABD, Ukrayna’ya yardım etmeye devam edecek

ABD’deki Biden yönetiminden Ukrayna için temellerin devam edeceğine dair sinyaller var.

CBS televizyonunda yayınlanan ’60 Dakika’ programına konuk olan ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, “ABD, Ukrayna’ya gerektiği kadar destek verecek” dedi.

İlgili Makaleler

ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinde de emsal mesajlar verdi. Biden, ABD’nin güvenlik, mali ve insani yardım sağlamaya devam edeceğini belirtti.

ABD, Ukrayna’ya 38 milyar dolarlık askeri destek taahhüdünde bulunurken, bunun 13 milyar dolarını hayata geçirdi.

Yellen, programda Rus petrolü için tavan fiyat uygulamasına da değindi ve bu uygulamanın bu noktaya kadar olumlu ilerlediğini söyledi.

Ukrayna elektrik hatlarına yapılan saldırılarla ilgileniyor

Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelenskiy, Rus ordusunun Ukrayna’daki kritik elektrik altyapılarına yönelik harekatının yol açtığı hasar nedeniyle devam eden elektrik kesintilerine ilişkin durumun “ciddi” olduğunu belirtti.

Telegram hesabından yaptığı günlük manzara açıklamasıyla halka seslenen Zelenskiy, Ukrayna genelinde elektrik kesintilerinin devam ettiğini kaydetti.

Rus güçlerinin son dönemde özellikle elektrik altyapılarını hedef alması sonucunda Kiev, Odessa, Lviv ve diğer bölgelerde elektrik kesintilerinin devam ettiğini anlatan Zelenskiy, elektrik meseleleriyle ilgili “durum ciddi” değerlendirmesinde bulundu. Ukrayna’da.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu